Kategoria A2 uprawnia do kierowania:

 

– motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nie przekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,
– pojazdami określonymi dla kat. AM
– Osoby posiadające kat. A1:
– zwolnione są z egzaminu teoretycznego,
– odbywają tylko 10 godz. jazd praktycznych, po których zdają tylko egzamin państwowy praktyczny;

Jeśli lubisz swobodą jazdy na motorze, a masz dopiero 18 lat to prawo jazdy kategorii A2 będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Zdobędziesz doświadczenie w jeździe swoim jednośladowcem i w wieku 20 lat z łatwością przesiądziesz się na motory o większej mocy.

Aby rozpocząć kurs:
– należy donieść PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ
– służymy pomocą w skompletowaniu dokumentów, oraz załatwianiu formalności w urzędzie;

Kurs można rozpocząć:
– 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia;

Kurs obejmuje:
– 30 godzin zajęć teoretycznych – (kursant pozna w tym czasie przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prowadzeniem motocykla) w tym zajęcia z udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod nadzorem ratownika medycznego)
– 20 godzin zajęć praktycznych – tutaj osoba biorąca udział w kursie weźmie udział w zajęciach prowadzonych na placu manewrowym, a później także w ruchu drogowym – zajęcia w tym przypadku nakierowane są na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu zgodnie z programem szkolenia
– W cenie kursu otrzymacie materiały szkoleniowe (książka, płyta CD z testami).

Zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli odbywają się w przyjaznej atmosferze i są elastycznie dopasowane czasowo do potrzeb wszystkich kursantów. Każdy kurs przeprowadzają wykwalifikowani wykładowcy z bogatym doświadczeniem, którzy solidnie przygotują Cię zarówno do egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego.

Cena kursu – 2,800 zł z możliwością rozłożenia na raty.
Oferujemy również jazdy doszkalające.

Na miejscu specjalistyczne badania lekarskie (płatne lekarzowi w dniu spotkania organizacyjnego (Cenę minimalną za badanie lekarskie ustala Ustawa z dnia 18.07.2014 r. Rozporządzenie Ministra Zdrowia POZ.949)).

Przejście z kat A2 na kat A w wieku 20 lat
– Osoba, która posiada kat. A2 musi spełnić następujące warunki, żeby uzyskać kat. A:
– Wymagany wiek 20 lat pod warunkiem posiadania prawa jazdy kat. A2 od 2 lat.
– Realizacja szkolenia składa się z 10 godzin jazd.
– Zdać egzamin państwowy (egzamin składa się TYLKO z części praktycznej)

Zapraszamy na spotkania organizacyjne lub o kontakt telefoniczny, pomożemy i wyjaśnimy jak załatwić wszystkie formalności. Istnieje również możliwość zapisu na kurs online oraz pobrania dokumentów na naszej stronie.

skontaktuj się dziś

8 + 12 =

N

—–

ul. Polska 8a

12-100 Szczytno

tel. 89 624 96 06 

6 + 10 =