Pracujemy

8:00 - 16:00

Zadzwoń do nas:

(089) 624 96 06

Zapraszamy na szkolenia dla kierowców zawodowych

Prawo jazdy kategorii D

Kategoria D

Naucz się jeździć większymi pojazdami!

Prawo jazdy kategorii D przeznaczone jest dla kierowców, którzy chcą posiadać uprawnienia do prowadzenia autobusów o liczbie miejsc powyżej 17. Dzięki tej kategorii możliwe jest podniesienie swoich kompetencji zawodowych i podjęcie pracy na przykład w charakterze kierowcy autobusu.

Istnieje możliwość podstawienie naszego pojazdu na egzamin.

Aby rozpocząć kurs:

  • należy donieść PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ
  • służymy pomocą w skompletowaniu dokumentów, oraz załatwianiu formalności w urzędzie;

Kurs można rozpocząć:

  • prawa jazdy kategorii B lub prawa jazdy C,
  • odpowiedni wiek – 24 lata, ale szkolenie można zacząć wcześniej (lub 21 lat jeśli kursant posiada ukończony kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej),
  • posiadać odpowiednie orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
  • uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
  • uzyskać PKK – profil kursanta w wydziale komunikacji.

 

Kurs obejmuje:

Osoby chcące uzyskać prawo jazdy kategorii D przed ukończeniem 24 roku życia zobowiązane są do posiadania stosownego świadectwa kwalifikacji zawodowej w zakresie kategorii D. Kurs prawa jazdy kategorii D obejmuje:

  • 20 godzin zajęć teoretycznych - (kursant pozna w tym czasie przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prowadzeniem motocykla) w tym zajęcia z udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod nadzorem ratownika medycznego)
  • 60 (po kursie prawa jazdy kategorii B) lub 40 (po kat. C) godzin zajęć praktycznych  - tutaj osoba biorąca udział w kursie weźmie udział w zajęciach prowadzonych na placu manewrowym, a później także w ruchu drogowym – zajęcia w tym przypadku nakierowane są na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu zgodnie z programem szkolenia
  • W cenie kursu otrzymacie materiały szkoleniowe (książka, płyta CD z testami).

Podkreślić warto, że kierowca przystępujący do egzaminu na kategorię prawa jazdy D, który go nie zda, nie traci dotychczasowych uprawnień związanych z prowadzeniem pojazdów osobowych.

Zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli odbywają się w przyjaznej atmosferze i są elastycznie dopasowane czasowo do potrzeb wszystkich kursantów. Każdy kurs przeprowadzają wykwalifikowani wykładowcy z bogatym doświadczeniem, którzy solidnie przygotują Cię zarówno do egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego.

 

Cena kursu – 4700 zł (po kat. B) z możliwością rozłożenia na raty lub 3700 zł (po kat. C)

Oferujemy również jazdy doszkalające.

Na miejscu specjalistyczne badania lekarskie oraz psychotechniczne (płatne lekarzowi w dniu spotkania organizacyjnego (Cenę minimalną za badanie lekarskie ustala Ustawa z dnia 18.07.2014 r. Rozporządzenie Ministra Zdrowia POZ.949)).

Zapraszamy na spotkania organizacyjne lub o kontakt telefoniczny, pomożemy i wyjaśnimy jak załatwić wszystkie formalności. Istnieje również możliwość zapisu na kurs online oraz pobrania dokumentów na naszej stronie.